Kongres je letos organiziran lokacijsko ločeno za strokovne delavce, ki opravljajo sodniško delo in za tiste, ki opravljajo trenersko delo.
Kdor želi pridobiti pravico do licence za opravljanje sodniškega dela, se mora udeležiti le dopoldanskega dela kongresa na Fakulteti za šport. Prvi del kongresa je strokovni, za sodnike po posameznih panogah, drugi del, po odmoru, pa je skupen za vse sodnike, kot krovno predavanje. Sodnik se mora udeležiti obeh delov, da pridobi pravico do licence.
Enako (krovno) predavanje, kot bo dopoldan za sodnike, se bo ponovilo tudi popoldan za trenerje v Gimnastičnem centru Ljubljana, predvidoma na tribuni za gledalce. Po krovnem delu se strokovni delavci razporedijo po panogah, na lokacijo, ki bo za to panogo predvidena. Strokovni delavec se mora udeležiti obeh predavanj, da pridobi pravico do licence.
Kdor je trener in sodnik hkrati, posluša samo eno krovno predavanje, izbira med predavanjem na Fakulteti za šport (10.45 – 12.00) ali predavanjem v Gimnastičnem centru Ljubljana (13.30 – 14.45).
OSREDNJA TEMA KROVNEGA PREDAVANJA na kongresu bo prva pomoč v športu. Tema je zelo pomembna, saj so poškodbe sestavni del športa tako na vrhunski kot rekreativni ravni. Poškodbe delimo na akutne in kronične, tekom predavanja pa se bomo bolj posvetili akutnim poškodbam. Pri poškodbah je pomembno poznavanje prve pomoči, saj lahko ob napačnem postopanju pri nastali poškodbi situacijo še poslabšamo. Poleg poškodb mišično-skeletnega sistema lahko med izvajanjem telesne aktivnosti pride tudi do hujših srčno-žilnih zapletov (kot je srčni zastoj), ki so lahko posledica različnih dejavnikov. Teh situacij je relativno malo, vendar so življenjsko ogrožajoče, zato je nujno poznavanje oživljanja in pravilne uporabe defibrilatorja. Ključno je, da poznamo principe prve pomoči in oživljanja ter znanje redno obnavljamo, saj se bomo lahko le tako ustrezno odzvali ob dani kritični situaciji.